PERLA

Naše milované zlatíčko Perlička – zakladatelka ch. st. přešla duhový most… / Our beloved sweetie Perla- our foundress of the kennel has crossed the rainbow bridge…

 

  • Plemeno/ Breed/ Razza: BEAGLE
  • Narozena/ Born/ Nata: 28.05.2007
  • Pohlaví/ Sex/ Sesso: F
  • Barva/ Colour/ Colore: tricolor
  • Výška/ Height/ Altezza: 35 cm
  • Otec/ Father/ Padre: Grand CH SK, CH CZ, JCH CZ, Kl. CH SK Bono z Turčianskej kotliny
  • Matka/ Mum/ Mamma: CTZ Ita Wanila von Dostál (Canistherapy dog)
  • Zkoušky/ Tests/ Esami: ZOP- Výborná/ Obedience- Excellent
                         Perla-chovná fenka v LaPerlalinea                                                       

Perla´s Pedigree

Rodokmen/Pedigree 1/2

Rodokmen/Pedigree 2/2

Rodiče Perly/parents/i genitori

 

Maminka ItaTatínek Bono

 Naše společné výstavní začátky s Perličkou – Retro video na Hobby.cz

Biografie Perly / Perla´s biography / Curriculum di Perla


1-2měsíce2měs.výcvikšt

Trénink,zábava a výcvik na zkoušky

Střípky ze života s TýnouPrvní láska a...1.štěňátka "A"ve 2 týdnech


Perla Weinlinie x Multi CH Summer Storm from Elly´s Pack5. narozeniny _Btexturasrozetou.Slavnostní oběd u maminky :-)Velký úklid v


Mimi 2.den

 

Perla a Bertík- nastávající rodičeHobbit Sam- chovný pesMegí5týdnů.m1

 

Něco o Perle a bíglech našimi slovy i z pohledu rozhodčích.

Na Perle si ze všeho nejvíce ceníme, její báječné povahy, která je jednou z jejich největších předností, tolik typickou pro bígla a vyhledávanou. Je velmi přítulná, mazlivá, milá, oddaná, bystrá, pozorná, inteligentní, houževnatě vytrvalá, učenlivá , pracovitá, nekonfliktní mezi psy a jiným zvířectvem bez sebemenší známky agresivity, bázně nebo strachu. Miluje děti, kamarády, návštěvy pokaždé nadšené vítá a stává se tak miláčkem každého. Vše, co  nás baví, ochotně přijme a zapojí se vždy s nadšením do jakékoli činnosti. Jde příkladem  své smečce ve všech směrech, je ideální alfa samicí.
Tahle přednost je zjevně nepřehlédnutelná ani  na výstavách psů, kde se většina rozhodčích, kteří kdy Perlu posuzovali, neopomene zmínit a vyzvednout její skvělou a milou povahu, což potvrzují v posudcích. Aby ne, když většinou pány a paní rozhodčí nejprve přátelsky opusinkuje a pak se nechá ochotně prohlédnout a ohodnotit :-)!

Jak? Nejlépe je citovat nejshodnější slova odborníků- porotců a rozhodčích tuzemských i zahraničních. “ Elegantní typ feny, velmi milé povahy, krásná hezky tvarovaná hlava i tmavé oko, uši správně nasazené, plnochrupost a nůžkový skus, hezké předhrudí a krásný správně klenutý hrudník, správná délka krku, pěkné tlapky, pěkný správně nasazený ocas, správné úhlení a pěkná horní i dolní linie, velice pěkná srst a pigmentace, krásný volný pohyb. Pohybuje se vesele a šťastně „.


Perličku jsme uchovnili na základě jejího exteriéru (výstavních ocenění), bez potřeby složení lovecké zkoušky, což za určitých podmínek řád BC povoluje.

Je maminkou 15 štěňátek, narozených ve třech vrzích přirozenou cestou bez komplikací, o něž se starala opravdu poctivě. Její pozorná, oddaná a vytrvalá péče o bíglí miminka byla obdivuhodná až dojmená. Téměř nás nepotřebovala, přesto jsme strážili ji i všechny  její maličké  pokládky- malé roztomilé „Perličky“ z vrhu „A“ ,“B“ i „C“-„.Více se dozvíte v sekcích na horní liště  Chovatelská stanice a dále v Naše smečka, Chovní psi i Angelina, Anastasia .

Pokud jste na našich stránkách došli až sem, znamená to, že Vás  Perlička, zaujala což nás upřímně těší! :-)
Perla je plnohodnotným členem naši rodiny. Je vyrovnaným a neohroženým pejskem do nepohody. Zároveň je  hravá, přítulná, mazlivá a empatická. Žije s námi v domě, kde má své místo na odpočinek a zázemí společně se svou smečkou. Zároveň má volný přístup na zahradu, což považujeme za ideální s kombinací procházek po blízkých lesích, polích a lukách. Nadšeně s námi cestuje kamkoli, a žádné velkoměsto pro ni není strašákem. Prochází  pravidelným výcvikem, na který se těší, který  ji baví, obohacuje a prospívá jí. Výborně složila zkoušku z poslušnosti ZOP , s nadšením se honí za střapcem na coursingu, za kolem, nebo v mushing zápřahu, prostě se zabaví čímkoli, co jí nabízíme. Za své skvělé výkony je bohatě odměňována, což miluje ze všeho nejvíce. Perla je naše perla– opravdový poklad, náš věrný přítel a skvělý kamarád! :-)

Comments are closed.