CH. STANICE/ Kennel

La Perlalinea´s puppies

Kontakt/contact

_____________________  ♣  ______________________

Plemeni beagle se věnujeme od roku 2007. Naše chovatelská stanice „La Perlalinea“ s Reg. číslem: 1224/08 byla založena 31.12.2008 v souvislosti s plánovanou březostí naší chovné fenky Perly Weinlinie.

♦ Tehdy jsme si přáli rozšířit malou smečku(Perla a Uzi Unita Weinlinie) o alespoň jedno štěňátko z Perlina vrhu „A“(spojení: Ch Frenkie ex Duffla & Perla Weinlinie). Na svět tehdy přišlo 7 kouzelných „kulíšků“. Nastalo jedno z nejkrásnějších období v životě začínajících chovatelů. S mnohými odchovanci jsme dále v kontaktu, máme možnost sledovat jejich další vývoj a být jim nápomocni ve všech směrech, je-li potřeba.

♦ Okouzleni překrásnými štěňátky, která se Perle narodila počátkem února 2009, jsme rozhodli, že jedno štěňátko je pro nás málo a proto doma zůstanou slečny dvě- Anastasia a Angelina La Perlalinea. Obě slečny mají svou samostatnou stránku  »Angelina«  »Anastasia«

♦ Tři ze sester z „A“ vrhu, pejsek a fenka z vrhu „B“ splnili podmínky uchovnění a na výstavách se rozhodně neztrácely. Mají za sebou řadu cenných umístění »ZDE Chovní psi a fenky«. Máme také absolventy loveckých zkoušek a další ze zkoušek z poslušnosti s vynikajícími výsledky »ZDE – Zkoušky« . Majitelé štěňátek od nás si po Perle nejvíce pochvalují její přátelskou a mírumilovnou povahu, výborné zdraví a vynikající ovladatelnost. Perla svým potomkům předala skutečně to nejlepší.

♦ Rok se s rokem sešel. Pomýšleli jsme na další štěňátka. Po pečlivém výběru jsme si vybrali nádherného a kvalitního pejska Ch. Daragoj Crystal Chance, který však v té době, pobýval daleko v zahraničí. Zvolili jsme tedy bližšího náhradníka z dánského importu jménem Summer Storm from Elly´s Pack. Perličce se tak počátkem června r.2010 narodila druhá štěňátka. Hladce a přirozeně si poradila hned se 7 drobečky na svět stejně, jako při prvním vrhu. »ZDE Vrh – B«

♦ Tentokrát jsme si ponechali prvorozeného pejska jménem Bruno d´Angelo, který se stal mazlíkem celé holčičí smečky a rodiny. Bruno je náš sladký a kouzelný medvídek. Zasloužil si svou samostatnou stránku »Bruno d´Angelo La Perlalinea« . Vyrostl z něj krásný, udatný rytíř a kvalitní chovný pes. A nejen to. S Brunem jsme úspěšně vystavovali a skládali lovecké zkoušky s postupným  zvyšováním stupňů náročnosti s ohledem na jeho budoucí využití v praxi. Náš Bruno je průkopníkem mezi pracovními psy, který vždy pracoval navolno a kromě BZH s vysokým hodnocením v I. ceně zdolal i HZ – Honičské zkoušky, kterých se jiní bíglové, s respektem k jejich obtížnosti, vůbec neúčastní. Narodil se však u nás – v rodině aktivní v myslivosti, a je spolehlivým pomocníkem na naháňkách černé zvěře i parťákem na různých dosledech.

♦ Z nedostatku času, který jsme věnovali převážně výcviku poslušnosti, loveckému výcviku, zkouškám a výstavám, jsme další štěňátka stále odkládali. V prosinci r.2014 nám Perlička ze spojení s Bertíkem přivedla na svět překrásnou zdravou holčičku Maggii- »Cristallo Magico La Perlalinea«. Holčička je tak posledním vymazleným štěňátkem zakladelky stanice – Perly a současně prvním potomkem Hobbita Sama alias Bertíka. V krátké době Mag získala výstavní titul Český šampion krásy, Slovenský šampion krásy, splnila podmínky pro udělení Mezinárodního šampiona krásy C.I.B., je i Šampionkou BC ČR a předně je cenným mimořádně úspěšným pracovním psem (2x BZH, ZH) a jediným českým bíglem, kterému byl kdy udělen honičský titul DIVIAČIAR.

♦ O našeho Hobbítka Bertíka, byl vždy zájem u řady chovatelů a vyvolenou šťastnou maminkou se stala irská kráska Bruadair Gaolach alias Ivy. V březnu r.2016 porodila 5 nádherných bobečků v ch.st. Cerunnos Mawr. Nádherná slečna Deidre- Kitty vlastně zůstala doma- v naší rodině, kde byla počata. V nevídaně krátké době nasbírala výstavní tituly od Juniorského až po Grand šampiona. »Kitty/Deirdre «Dealaidh/Dee, Dubharach/Reggi slaví úspěchy ve výstavních kruzích a všichni, byť velmi mladí, splnili úspěšně i první lovecké zkoušky BZH.

♦ Na podzim r.2016 pokračovatelka našeho chovu »Angelina La Perlalinea« hladce porodila čtyři nádherná štěňátka, o která byl obrovský zájem už před jejich narozením. Věnovala jim láskyplnou a oddanou péči až do odchodu posledního  štěňátka do nového domova. Po své matce Perle zdědila ty vlastnosti vynikající chovné fenky. Těší se dál výborné kondici a pevnému zdraví. Více o spojení Bertíka Jolly. Více o tomto vrhu »ZDE Vrh – D«

Sme-menší

Denní rituál naši smečky- čekání na dezert po večeři./

The daily ritual of our pack- waiting for dessert after dinner.

První  vrh a počátek chovu naší chovatelské stanice (níže).

V PORODNICI

V porodnici.

..uff..PERLA- BŘEZÍ

Březí Perla odpočívá.

Štěňátka A- 1+6

Štěňátka A- 1+6.


Comments are closed.