ZH- Zkoušky honičů/ Scent Hounds Trials

Posted By on 10. 11. 2012

Zkoušky honičů - Bruno d´Angelo La Perlalinea, OMS Kutná Hora-3.-4.11.2012

ZH- Zkoušky honičů náleží  k jedněm z nejtěžších a zároveň nejkrásnějších loveckých zkoušek, jichž se smí účastnit psi, kteří již nějakou zkoušku lovecké upotřebitelnosti splnili.

V našich kruzích jsou právem považovány za vrchol lovecké připravenosti bígla a pro vysokou náročnost jsou organizovány jako dvoudenní. Nutno říci, že v historii ZH obstálo bíglů jen pár. Po nedávném Brunově fantastickém výkonu na BZH, které splnil v I. ceně s vysokým počtem bodů, jsme se nechali zlákat další příležitostí.

Účast na společném honu v náročném loveckém terénu prověřila vrozené schopnosti, samostatnost v souladu s ovladatelností a celkovou kvalitu psů honičů v reálném prostředí, v plném nasazení s dokonale vybaveným a sehraným početným týmem organizátorů myslivců, rozhodčích, střelců a pomocníků v terénu i zázemí. Jak nejlépe vystihnout atmosféru úspěšného honu a nekonečné zážitky, jak nejlépe popsat odvahu, strach a pocit štěstí zároveň? Jak jen popsat pouto vůdce a psa, které cítíte až do morku kostí? Kdo nepozná, jen s těží pochopí, kde a kdy se zrodí pravá lovecká vášeň..

Během naháněk podával Bruno vynikající výkony a sbíral body jeden za druhým. Pracovali jsme s nasazením až do setmění.

Následující den jsme po vykonání dalších disciplín a po slavnostním vyhlášení výsledků odjížděli vyčerpaní, ale hrdí na své oddané a pracovité kamarády, kteří získali kvalifikaci

lovecky upotřebitelného psa pro lov a dohledávku černé zvěře!

LOVU A MYSLIVECKÉ KYNOLOGII ZDAR!


Results: Bruno d´Angelo La Perlalinea- 3rd prize, 166 points– Scent Hounds Trials- 3.-4. 11. 2012, Kutná Hora


About The Author

Chovatelská stanice bíglů "LA PERLALINEA" Praha-západ Beagles kennel / Allevamento

Comments

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.