-CH.STANICE/Kennel

La Perlalinea´s puppies

Kontakt/contact

_____________________  ♣  ______________________

Naše chovatelská stanice bíglů „La Perlalinea“ s Reg. číslem: 1224/08 byla založena 31.12.2008 v souvislosti s plánovanou březostí naší chovné fenky Perly Weinlinie.

♦ Tehdy jsme si přáli rozšířit malou smečku(Perla a Uzi Unita Weinlinie) o alespoň jedno štěňátko z Perlina vrhu „A“(spojení : Ch Frenkie ex Duffla & Perla Weinlinie). Na svět tehdy přišlo 7 zdravých, kouzelných „kulíšků“. Bylo to jedno z nejkrásnějších období v životě začínajících chovatelů. S mnohými jsme stále v  kontaktu a máme tak možnost sledovat jejich další vývoj a být jim nápomocni ve všech směrech, je-li potřeba.

♦ Okouzleni překrásnými štěňátky, která se Perle narodila počátkem února 2009, jsme takřka bez rozmýšlení rozhodli, že jedno štěňátko je pro nás málo a proto doma zůstanou slečny dvě- Anastasia a Angelina La Perlalinea. Obě slečny mají svou samostatnou stránku  »Angelina«  »Anastasia«

♦ Tři ze sester z „A“ vrhu, pejsek a fenka z vrhu „B“ splnili podmínky uchovnění a nadále je můžeme vídat nejen na výstavách, kde se rozhodně neztrácí a mají již za sebou řadu krásných cenných umístění »ZDE Chovní psi a fenky«. Máme také absolventy loveckých zkoušek a další ze zkoušek z poslušnosti  s vynikajícím výborným ohodnocením »ZDE – Zkoušky« . Majitelé štěňátek od nás si pochvalují vyrovnané, přátelské, nebojácné, veselé povahy a jejich stálé zdraví zároveň. Podle očekávání tak naše Perla svým potomkům předává skutečně to nejlepší.

♦ Rok se s rokem sešel. Pomýšleli jsme na další štěňátka. Po pečlivém výběru jsme si vybrali nádherného a mimořádně kvalitního pejska Ch. Daragoj Crystal Chance, který však v té době, pobýval v zahraničí. Zvolili jsme tedy náhradního Multi Ch. z dánského importu jménem Summer Storm from Elly´s Pack. Perličce se tak počátkem června r.2010 narodila nádherná a zdravá štěňátka. Hladce a přirozeně si poradila hned se 7 drobečky na svět.

♦ Tentokrát jsme si ponechali prvorozeného pejska jménem Bruno d´Angelo, který se stal mazlíkem celé holčičí smečky a hlavně nás páníků. Bruno je náš sladký a kouzelný medvídek. Zasloužil si svou samostatnou stránku »Bruno d´Angelo La Perlalinea« . Vyrostl z něj krásný, udatný rytíř, kvalitní chovný pes.

♦ Po několika měsících sledování vývoje štěňátek jsme nadmíru spokojeni s volbou tatínka, který naše očekávání splnil. Můžeme se společně radovat z po všech stránkách vyrovnaného a úspěšného vrhu „B“. Zájemce o výstavy, sportovní  a mysliveckou kynologii podporujeme, učíme a postupně vedeme k vytyčeným cílům. Kdykoli je třeba, mají naši podporu. Štěňátka od nás se na výstavách líbí, což dokazují četná uznání a významné tituly  získané už od juniorských kategorií. Více o tomto vrhu  »ZDE Vrh – B«

♦ Z nedostatku času, který jsme věnovali převážně výcviku poslušnosti, loveckému výcviku, zkouškám a výstavám, jsme další štěňátka stále odkládali. Nebylo kam spěchat, budoucí otec vrhu „C“ »Hobbit Sam Murphy´s Law« byl členem naši bíglí smečky. V prosinci r.2014 nám Perlička ze spojení s Bertíkem přivedla na svět překrásnou zdravou holčičku Maggii- »Cristallo Magico La Perlalinea«. Holčička je tak posledním vymazleným štěňátkem obdivuhodné Perly a současně prvním potomkem Hobbita Sama alias Bertíka. V krátké době získala výstavní titul Český šampion krásy, Slovenský šampion krásy, je čekatelkou Mezinárodního šampiona krásy C.I.B., mimořádně úspěšným pracovním psem (2x BZH, ZH) a jediným českým bíglem, kterému byl udělen honičský titul DIVIAČIAR.

♦ O Hobbítka Bertíka, co by krycího psa, neustával zájem u řady chovatelů a vyvolenou šťastnou maminkou se stala irská kráska Bruadair Gaolach alias Ivy. V březnu r.2016 porodila 5 nádherných bobečků v ch.st. Cerunnos Mawr. Tři z nich se věnují výstavám, kde slaví obrovské úspěchy ve výstavních kruzích. »Deirdre Cernunnos Mawr«Dealaidh Cernunnos Mawr, Dubharach Cernunnos Mawr.

♦ Na podzim r.2016 se Hobbítek stal otcem do třetice. Svých potomků si mohl užívat společně s maminkou Angelinou v domácím prostředí. Pokračovatelka našeho chovu »Angelina La Perlalinea« hladce porodila čtyři nádherná štěňátka, o která byl obrovský zájem už před jejich narozením. Věnovala jim láskyplnou a oddanou péči až do odchodu posledního  štěňátka do nového domova. Po své matce Perle zdědila ty nejlepší vlastnosti vynikající chovné fenky. Těší se dál výborné kondici a pevnému zdraví. Více o spojení Bertíka Jolly. Více o tomto vrhu »ZDE Vrh – D«

Sme-menší

Denní rituál naši smečky- čekání na dezert po večeři./

The daily ritual of our pack- waiting for dessert after dinner.

První  vrh a počátek chovu naší chovatelské stanice (níže).

V PORODNICI

V porodnici.

..uff..PERLA- BŘEZÍ

Březí Perla odpočívá.

Štěňátka A- 1+6

Štěňátka A- 1+6.


Comments are closed.